یکی از ابزارهای مورد نیاز برای نصب ایزوگام، کمچه یا ماله ایزوگام است که در مراحل نصب ایزوگام به مقدار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با ویژگی‌ها و کاربردهای این وسیله آشنا می‌شویم.

کمچه ایزوگام

این وسیله که شبیه به یک ماله با شکل گلابی است معمولا از جنس فولاد ساخته می‌شود و دارای یک دسته‌ی چوبی یا پلاستیکی است. تفاوت اصلی این وسیله با ماله‌ی معمولی، نوک باریک‌تر آن است. کمچه می‌تواند به صورت «تک پایه دسته در پشت» یا «دسته در بالا با دو پایه» وجود داشته باشد.

کاربرد کمچه ایزوگام

هنگام نصب ایزوگام از شعله برای داغ کردن قیر ایزوگام استفاده می‌شود و در برخی مواقع که قصد داریم لبه‌های ایزوگام را به یکدیگر بچسبانیم یا در گوشه‌های پشت بام یا لبه‌های کانال‌های آب و کانال‌های کولر قصد داریم محل را عایق‌بندی و ایزولاسیون کنیم، کمچه‌ی ایزوگام کاربرد دارد.

به دلیل سطح صیقلی کمچه‌ی ایزوگام، هنگام حرکت دادن روی قیرهای ذوب‌شده، سطح قیر صاف می‌شود و منافذ احتمالی که موجب نفوذ آب به زیر ایزوگام می‌شود، به طور کامل پوشیده خواهند شد.

استفاده از کمچه

استفاده از این وسیله آسان است و نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، تمرین کافی برای ایزولاسیون صحیح لبه‌های ایزوگام است به طوری که محلی برای ورود آب به ساختمان وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *