انجام فعالیت‌های ساختمانی با دردسرهایی همراه است. از هزینه‌های خرید مصالح تا اجرای کار و همچنین خرابی‌ها و آلودگی‌های محیطی که این کارها به همراه دارد، نیاز به انجام با کیفیت و با عمر طولانی آن را دوچندان می‌کند. به همین دلیل لازم است تا از بهترین مواد اولیه و بهترین نصب بهره بگیرید تا کمتر با مشکلات بعدی مواجه شوید.

ایزوگام

 

ایزوگام خوب و مرغوب

انتخاب یک ایزوگام خوب و مرغوب که بتواند در مدت طولانی کار ایزولاسیون بام یا دیوارها یا فضاهای داخلی خانه را به انجام برساند، از ضروریات به حساب می‌آید. در ادامه برخی روش‌ها که می‌توانید یک ایزوگام مرغوب را شناسایی کنید و آن را خریداری نمایید بررسی می‌کنیم.

وزن ایزوگام

از نخستین ویژگی‌های یک رول ایزوگام خوب در ابعاد ۱ در ۱۰ متر داشتن وزنی حدود ۴۰ کیلوگرم است. وزن ایزوگام بسته به ضخامت آن که حدود ۳ تا ۵ میلیمتر است، ممکن است کمی متفاوت باشد.

ضخامت ایزوگام

ضخامت ایزوگام با کیفیت حدود ۴ میلیمتر است که در برخی برندها ممکن است از ۳ تا ۵ میلیمتر متغیر باشد. ایزوگام‌های نازک به آسانی می‌توانند آسیب ببیند و باعث ورود آب به ساختمان شوند.

داشتن علامت استاندارد

یک ایزوگام مرغوب باید دارای نشان استاندارد باشد و مشخص باشد که در چه کارخانه‌ای تولید شده است. ایزوگام‌های ناشناخته که در کارگاه‌های کوچک و بدون رعایت اصول فنی تولید می‌شوند نمی‌توانند کیفیت مورد انتظار شما را داشته باشند.

توجه به تاریخ انقضای ایزوگام

ایزوگام دارای تاریخ انقضا است و اگر پس از مدت مورد نظر مورد استفاده قرار بگیرد، چسبندگی و کیفیت لازم را نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید ایزوگام را در تاریخ مجاز آن خریداری نمایید و اگر تاریخ مصرف ایزوگام گذشته است از خریداری و نصب آن خودداری نمایید.

خرید ایزوگام مناسب آب و هوا

ایزوگام در انواع سردسیری و گرمسیری و معتدل تولید می‌شود. اگر ایزوگام نامناسب برای آب و هوای خود را خریداری کنید، در گرما یا سرمای هوا ایزوگام آسیب می‌بیند و هزینه‌ها و تلاش‌های شما به باد خواهد رفت.

خرید ایزوگام از نوع مناسب

بسته به محلی که قصد نصب ایزوگام را دارید از انواع مناسب و با ضخامت و کیفیت متناسب با آن محل باید ایزوگام را خریداری و نصب نمایید. ایزوگام فویل‌دار، ایزوگام بدون فویل و ایزوگام سنگریزه‌ای از انواع مختلف ایزوگام هستند که هر یک با ضخامت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

نصب و اجرای صحیح

پیش از نصب ایزوگام زیرسازی مناسب برای ایزوگام باید به انجام برسد و در زمان نصب ایزوگام هم مقدار مناسب شعله و فشار باید برای آن در نظر گرفته شود. وجود رطوبت یا گرد و خاک در محل نصب ایزوگام باعث از بین رفتن زحمات شما خواهد شد. گرما یا سرمای شدید هوا هم مانعی برای اجرای صحیح ایزوگام هستند.

خرید بهترین ایزوگام در تهران

اگر قصد خرید بهترین ایزوگام‌ها و نصب با کیفیت آن را دارید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *