ایزوگام هرچند با دقت کافی نصب شود و از بهترین برندهای ایزوگام دلیجان نیز برای عایق‌کاری استفاده نمایید، با این حال به دلیل عوارض جوی و حوادث و استفاده‌ی نادرست، ممکن است بخشی‌هایی از آن آسیب ببیند و موجب نفوذ آب باران و رطوبت به داخل ساختمان شود.

اگر کیفیت ایزوگام و کیفیت نصب ایزوگام خوب باشد و فقط بخش‌هایی از آن آسیب دیده باشد، برای رفع مشکل می‌بایست از لکه‌گیری ایزوگام برای ترمیم آن استفاده کرد.

نصب ایزوگام

نکات لازم برای لکه‌گیری ایزوگام

  1. ایزوگام سایر نقاط پشت بام باید دارای کیفیت لازم باشد و اگر ایزوگام دارای پوسیدگی یا خرابی باشد، امکان ترمیم موثر آن وجود ندارد.
  2. ایزوگام نباید دارای پوسیدگی باشد و اگر عمر مفید آن تمام شده باشد، امکان ترمیم و لکه‌گیری آن وجود ندارد.
  3. مقدار خرابی و لکه‌گیری ایزوگام محدود باشد. اگر مقدار خرابی‌ها زیاد باشد، تعویض ایزوگام به صرفه‌تر است.
  4. بخش‌هایی از ایزوگام که خراب شده، است شرایط ترمیم را داشته باشد. برای مثال زیرسازی آن خراب نباشد.

روش ترمیم و لکه‌گیری ایزوگام

برای لکه‌گیری ایزوگام اگر بخش‌های آسیب‌دیده کوچک باشند، می‌توان یک لایه‌ی جدید ایزوگام را روی ایزوگام قدیمی چسباند و از چکه کردن جلوگیری نمود. ولی اگر بخش‌های بزرگی خراب شده باشند، ابتدا می‌بایست بخش‌های خراب شده، از سطح برش بخورند و جدا شوند و در این قسمت‌ها یک لایه‌ی ایزوگام جدید نصب شود.

لازم به ذکر است که لکه‌گیری با استفاده از ایزوگام روی سقف‌هایی که قبلا ایزوگام نشده است، کارایی لازم را ندارد و فقط روی بام‌هایی که قبلا ایزوگام شده است قابل استفاده است. برای مثال چسباندن ایزوگام روی سقف موزائیکی یا آسفالت که بخش‌هایی از آن چکه می‌کند، به مقدار مورد نیاز موثر نیست و به زودی خراب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *