نصب ایزوگام به زیرسازی مناسب نیازمند است. زیرسازی ایزوگام بخشی بسیار مهم برای یک عایق‌کاری استاندارد و با کیفیت است و اگر به درستی انجام نشود، بهترین برندهای ایزوگام هم در مدتی کوتاه آسیب می‌بینند و سقف شما از حالت ایزوله خارج می‌شود.

ایزوگام دولایه فویل دار

شیب بندی سقف برای نصب ایزوگام

سطح پشت بام باید به شکلی شیب داشته باشد که آب باران روی سطح باقی نماند و به آرامی به سمت خروجی‌های آب حرکت کند. اگر شیب مناسب روی پشت بام وجود نداشته باشد، آب در محل‌هایی از روی ایزوگام جمع می‌شود و در مدت زمانی کوتاه باعث خرابی، سوراخ شدن و ترک برداشتن آن می‌شود.

پس از ایجاد شیب مناسب روی پشت بام، انجام ایزوگام‌کاری از قسمت خروجی آغاز می‌شود و به دورترین نقاط ختم می‌گردد.

ماهیچه‌کشی برای نصب ایزوگام

لبه‌های پشت بام و بخش‌هایی از پشت بام که دارای زاویه‌های ۹۰ درجه هستند می‌بایست با ایزوگام پوشانده شوند. ولی به دلیل سخت بودن ایزوگام، امکان ایجاد زوایای ۹۰ درجه در این قسمت‌ها وجود ندارد و باعث شکستن ایزوگام و از بین رفتن ایزولاسیون می‌شود. به همین دلیل لازم است تا در بخش‌های زاویه‌دار، با استفاده از سیمان، ماهیچه کشی به انجام برسد.

ماهیچه‌کشی باعث می‌شود تا زوایای ۹۰ درجه به حالت مورب در بیایند تا ایزوگام در سطح شیب‌دار لبه‌ها به آرامی تاب بردارد و کاملا روی سطح پشت بام و دیوار را بدون ایجاد فضای خالی بپوشاند.

انجام ماهیچه‌کشی پیش از نصب ایزوگام نیز از کارهای ضروری است و اگر به درستی انجام نشود باعث شکست ایزوگام و نفوذ رطوبت به ساختمان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *