اگر از ایزوگام برای عایق‌کاری و ایزولاسیون ساختمان استفاده کرده باشید و ایزوگام در محلی باشد که رفت و آمد وجود دارد یا ایزوگام در معرض آسیب قرار دارد، ممکن است بخواهید از انواع روش‌ها برای پوشش سطح ایزوگام استفاده نمایید تا از آسیب به سطح آن جلوگیری کنید و عمر و دوام ایزوگام کاری را افزایش دهید.

ایزوگام

به دلیل اینکه ایزوگام بر اثر برخورد اجسام نوک تیز و سنگین ممکن است آسیب ببیند، با انجام پوشش‌های محافظ روی ایزوگام، می‌توانید در مدت‌های طولانی بدون نگرانی از ایزوگام استفاده نمایید.

برای پوشش سطح ایزوگام روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک نیازمند رعایت اصول و نکات لازم برای حفاظت از ایزوگام و همچنین اصول مربوط به ایمنی و استانداردهای ساختمان است.

انواع پوشش‌های قابل انجام روی ایزوگام

  1. سیمان‌کاری روی ایزوگام
  2. آسفالت روی ایزوگام
  3. کاشی و سرامیک روی ایزوگام

آیا روی هر ایزوگامی می‌توان پوشش جدید نصب کرد ؟

برای نصب یک لایه‌ی جدید روی ایزوگام لازم است تا ایزوگام به خوبی به سطح زیرین چسبندگی داشته باشد و سطح آن نیز دارای ترک یا خرابی یا طبله نباشد. بنابراین پیش از اینکه بخواهید روی ایزوگام را با آسفالت یا سیمان یا کاشی و سرامیک بپوشانید، لازم است تا ایزوگام بازرسی شود و از کیفیت و صحت آن اطمینان حاصل شود. سپس بسته به نیاز می‌توان یکی از پوشش‌های مورد نیاز را روی ایزوگام اضافه نمود.

ایزوگام روی چه سطوحی می‌تواند نصب شود

همچنین امکان انجام ایزوگام روی سطوح مختلف وجود دارد. اگر سطح شما قبلا دارای آسفالت یا سیمان یا کاشی و سرامیک است یا قصد دارید سطوحی مثل ایرانیت سیمانی و … را با استفاده از ایزوگام پوشش دهید، با بررسی شرایط سطح زیرین و در صورتی که شرایط لازم برای چسبندگی ایزوگام و شرایط ایمنی و استاندارد ساختمان رعایت شود، می‌توان ایزوگام را نیز روی این سطوح نصب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *