نصب ایزوگام در محل‌های مختلف بسته به شرایط زیرسازی و شرایط جوی به موارد کمکی جهت بهبود عایق‌بندی و ایزولاسیون وابسته است. برای مثال هنگامی که بخواهیم سطحی مانند بتن را که مقداری ناصافی دارد ایزوگام کنیم، می‌بایست ابتدا این ناهمواری‌ها و ناصافی‌ها را با استفاده از روش‌هایی کاهش دهیم.

پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام مایعی است که به تنهایی یا با ترکیب با مواد دیگر برای بهبود عایق‌کاری ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرایمر ایزوگام در گذشته با استفاده از حلال بنزین مورد استفاده قرار می‌گرفت ولی انواع جدید پرایمر ایزوگام با آب قابل ترکیب هستند و به آسانی می‌توان آن‌ها را برای زیرسازی ایزوگام یا برای عایق‌کاری بتن مدفون زیر خاک به تنهایی استفاده نمود.

همچنین امکان استفاده از چسب ایزوگام هم برای برخی کاربردها وجود دارد.

استفاده از پرایمر ایزوگام به چه صورت است ؟

برای استفاده از پرایمر ایزوگام می‌بایست این مایع را روی سطح مورد نظر پخش نمود و حدود ۱۲ ساعت به آن فرصت داد تا به مقدار کافی خشک شود و شرایط برای نصب ایزوگام فراهم گردد.

همچنین در شرایط خاص ممکن است از ترکیب پرایمر ایزوگام و ماسه برای آسفالت‌کاری در ابعاد محدود استفاده شود.

ویژگی‌های پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام ماده‌ای است تیره رنگ که پس از خشک‌شدن به خوبی کار عایق‌کاری را انجام می‌دهد و برای برخی محیط‌ها مثل استخرها ممکن است به تنهایی برای عایق‌کاری مورد استفاده قرار گیرد.

پرایمر ایزوگام دوام و توانایی خوبی در مقابل رطوبت دارد و می‌تواند قدرت عایق‌کاری ایزوگام را به مقدار قابل توجهی بهبود دهد. ایزوگام و پرایمر ایزوگام در کنار هم کمک می‌کنند تا سال‌های طولانی به عایق‌کاری نیاز نداشته باشید.

موارد ایمنی در هنگام استفاده از پرایمر ایزوگام

به دلیل اینکه پرایمر ایزوگام پس از خشک‌شدن سفتی زیادی دارد، اگر این ماده با بدن در تماس باشد هر چه زودتر می‌بایست به طور کامل پاکسازی شود. زیرا پس از خشک شدن، پاک کردن آن بسیار دشوار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *