نصب ایزوگام در مقایسه با قیرگونی آسان‌تر است و آلودگی و خطر کمتری ایجاد می‌کند. با این حال لازم است تا هنگام نصب ایزوگام اصول ایمنی رعایت شود و با استفاده از ابزار مناسب و به صورت صحیح، بهترین و کم‌خطرترین نصب ایزوگام را تجربه کنیم. فهرست برخی از ابزارها که معمولا هنگام نصب ایزوگام مورد استفاده قرار می‌گیرند را در ادامه مشاهده می‌کنید.

ابزارهای نصب ایزوگام

۱- کپسول گاز مایع(‌LPG )

نصب ایزوگام به گرما و حرارت نیاز دارد. این گرما معمولا با استفاده از گاز مایع LPG تامین می‌شود. در حمل و نقل و نگهداری و استفاده از کپسول گاز مایع باید نکات ایمنی لازم رعایت شود تا خطری متوجه پرسنل نصب ایزوگام و ساکنان ساختمان نشود. هر کپسول گاز مایع برای نصب حدود ۵۰ متر ایزوگام کافی است.

۲- کپسول آتش‌نشانی پودری

از جمله ابزار که در هنگام نصب ایزوگام باید در دسترس باشد، کپسول آتش‌نشانی است. شعله‌ی آتش برای نصب ایزوگام به هر دلیلی ممکن است باعث ایجاد حوادث شود و در دسترس بودن کپسول آتش‌نشانی، خطر احتمالی را در کمترین زمان ممکن از بین می‌برد.

۳- طناب و قرقره

هر روی ایزوگام حدود ۴۰ کیلوگرم وزن دارد و تعداد زیادی رول ایزوگام باید به پشت بام منتقل شود. برای حمل آسان و عدم ایجاد آلودگی در راه‌پله‌ها و آسانسور ساختمان، بهتر است تا با استفاده از طناب و قرقره، رول‌های ایزوگام و سایر ابزارها به پشت بام منتقل شوند.

۴- مشعل نصب ایزوگام

مشعل نصب ایزوگام که با شلنگ مخصوص به کپسول متصل می‌شود به صورت تک شعله و چند شعله موجود است. مشعل کار گرم کردن لایه‌ی زیرین ایزوگام را به انجام می‌رساند تا بتوان آن را روی سطح چسبانید.

۵- ماله ایزوگام و کمچه

چسباندن ایزوگام در گوشه‌ها و در لبه‌ها به ماله و کمچه نیاز دارد تا کار ایزولاسیون به خوبی انجام شود. این بخش از کار به مهارت و دقت بالایی نیاز دارد چون اگر به خوبی انجام نشود، آب از همین نقاط به ساختمان نفوذ خواهد کرد.

۶- تیغ موکت‌بری

برای برش ایزوگام به تیغ موکت‌بری و تیغ یدک برای تعویض نیاز است. تیغ موکت‌بری برای برش رول‌های ایزوگام در قطعات مناسب و شکل دهی به ایزوگام برای پوشش لبه‌های دیوارها و پایه‌های کولرها و خروجی‌های هوا نیاز است.

۷- فندک مناسب

فندک مورد استفاده برای روشن کردن شعله‌ی آتش بهتر است پایه بلند باشد تا در هنگام روشن شدن، آسیبی به دست نرسد. معمولا از فندک جرقه‌ای استفاده می‌شود که عمر طولانی‌تری دارد و نیاز به پر کردن گاز ندارد.

۸- ابزارهای شخصی

برای نصب ایزوگام به برخی ابزارهای شخصی مثل کفش کف صاف، دستکش نسوز ساق بلند، عینک مخصوص، لباس مخصوص و کلاه ایمنی نیاز است. باید دقت کرد که انجام کارهای فنی پیش از هر چیز به رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات مناسب وابسته است و یک اشتباه و سهل‌انگاری می‌تواند خسارت‌هایی جبران‌ناپذیر به همراه داشته باشد.

یک نظر برای «وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام»

  • نصاب ایزوگام می‌گوید:

    با سلام و تشکر از توضیحات خوبی که در مورد لوازم مورد نیاز نصب ایزوگام نوشتید. برای خرید این لوازم کجا باید مراجعه کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *