نصاب ایزوگام فردی است که می‌بایست مهارت و تجربه‌ی کافی برای نصب و زیرسازی و عایق‌کاری صحیح با استفاده از ایزوگام را داشته باشد. یک نصب که با رعایت اصول مربوط انجام نشده باشد، می‌تواند عمر کوتاهی داشته باشد یا به زودی ایزولاسیون خود را از دست بدهد و رطوبت باران به ساختمان و سقف نفوذ نماید.

ایزوگام فوندانسیون ساختمان

نصب ایزوگام علاوه بر استفاده‌ی صحیح از تجهیزات مربوط به نصب ایزوگام، به تجربه و دقت کافی نیازمند است. فعالیت‌هایی که یک نصاب ایزوگام برای نصب ایزوگام به انجام می‌رساند شامل موارد زیر می‌باشد.

  1. بازدید محل نصب ایزوگام و برآورد نوع مناسب و میزان مناسب ایزوگام
  2. حمل و نقل ایزوگام به محل
  3. انجام زیرسازی و ماهیچه‌کشی پیش از نصب ایزوگام
  4. جابجایی اجسام مزاحم مثل کولرها یا اجسام دیگر
  5. پوشش بام با قیر یا پرایمر ایزوگام برای چسبندگی بهتر ایزوگام
  6. نصب ایزوگام
  7. آب بندی و تحویل به مشتری

با توجه به اینکه بخش مهمی از نصب ایزوگام به مهارت نصاب ایزوگام وابسته است، اگر این کار توسط افراد کم تجربه و با بی‌دقتی انجام شود، هزینه‌های شما به هدر می‌روند و به زودی ناچار می‌شوید با هزینه‌ی دوباره مشکلات کار را برطرف نمایید.

یک ایزوگام که به خوبی نصب شده باشد باید بتواند حداقل تا ۱۰ یا ۱۵ سال به خوبی مانع رد شدن آب باران و برف و ورود آن به ساختمان شود.

علاوه بر این یک نصاب ایزوگام باید بتواند به خوبی نوع مناسبی از ایزوگام که برای شرایط بام و شرایط آب و هوایی محل مناسب است را انتخاب نموده و نصب را با کیفیت لازم انجام بدهد.

ایزوگام دولایه فویل دار

پوشش لبه‌های بام و دیوارها و محل‌هایی مثل برآمدگی‌های دودکش‌ها و آبریزها و … نیز به مهارت و دقت و تجربه‌ی مربوط وابسته است و اگر ایزوگام‌کاری در این مناطق به درستی انجام نشود، آب از همین نقاط به داخل ساختمان نفوذ خواهد کرد.

زیرسازی صحیح توسط نصاب ایزوگام

یک نصاب با تجربه باید بتواند شیب‌بندی مناسب بام را بررسی کند. طوری که پس از نصب ایزوگام و بارش باران، محلی روی پشت بام نباشد که آب باران در آن نقاط جمع شود. ماندن طولانی مدت آب روی پشت بام، باعث پوسیدگی و خرابی ایزوگام می‌شود. شیب مناسب روی پشت بام باید طوری باشد که آب باران بدون نیاز به دخالت، خود به خود روی بام حرکت کند و به سمت آبریزها برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *